Dve strany mosta

Autor: Veronika Árendášová | 22.11.2012 o 20:54 | (upravené 22.11.2012 o 21:59) Karma článku: 15,11 | Prečítané:  1149x

Keď som nastúpila do školstva, vravela som si: Idem sem a budem sa snažiť o zmenu tohto hlúpeho systému. A zrazu, hneď prvý rok môjho pôsobenia na škole, sa rozbiehala podpisová akcia za práva učiteľov, za ich dôstojnejší život, za zmeny, na ktoré mnohí z nás čakali celý život.

Účasť na protestnom zhromaždení v Bratislave ma posilnila vo vedomí, že je nás takých viac, ktorí vieme povedať, čo chceme a nebojíme sa nátlaku, ktorý nás bude gniaviť. Jednodňový štrajk nás posilnil vo vedomí, že sme na jednej strane mosta, ktorému koniec nevidíme, pretože tabuľky našich platov končia niekde pred jeho stredom. A na tej druhej strane je minister, ktorý by mal hájiť naše záujmy, ale ani on nedovidí na našu stranu, pretože jeho plat sa do našich tabuliek nezmestí.

A preto mi nedal na výber a musím ísť do neobmedzeného štrajku. Aby sa pohol z tej druhej strany mosta a prečítal si, o čo ho žiadam- smiešnych 53 eur bez zdanenia. To je ale trúfalosť z mojej strany žiadať, aby sa postavil na druhú stranu mosta k NÁM- učiteľom. Lenže on sa neukáže, z diaľky cez televíznu obrazovku mi odkázal, že nedostanem plat a na odmeny môžem rovno zabudnúť. A že keby sme náhodou šli do štrajku všetci, tak musíme uskutočniť plán B- postarať sa o deti, ktoré sa budú túlať po uliciach.

Vidíte, rodičia, ako na Vás myslí samotný pán minister? Na Vás a Vaše deti?

Mne je len ľúto, že nedomyslel tie učebnice, tie zastaralé budovy, v ktorých učíme Vaše deti pomocou tých prahistorických pomôcok. Že sa delíme v zborovni o dva počítače, že Vaše dieťa bude môcť nahliadnuť do Planéty vedomostí len, ak sa náhodou dostane do učebne s interaktívnou tabuľou alebo k počítaču.

Iste si dáte dohromady to, že Vaše dieťa existuje v triede s oknami, ktoré sa nedajú dobre zatvoriť, prípadne otvoriť, že toalety na škole majú toľko rokov, čo vy. Do triedy, kde sedí, zateká z rozpadajúcej sa strechy. Že za toto všetko môžu učitelia.

Určite to nebude doterajšia nevšímavosť vlády...

Určite nie...

Tak prosím, hoďte si kameňom...

Len, prosím, hádžte správnym smerom...

A vy , milí učitelia na dôchodku, ak sa podujmete robiť opatrovateľku na škole, kde štrajkujú učitelia, aby Ste si prilepšili k Vianociam, prosím Vás- hlavne, nech sú takéto sviatky pre Vás znakom pokoja a spokojnosti...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?