Chyťte vietor

Autor: Veronika Árendášová | 6.3.2014 o 11:23 | (upravené 6.3.2014 o 11:34) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  411x

Bolo to pred piatimi rokmi... Niekoľko žien sa začalo stretávať na miestnom úrade v Tlmačoch, pretože nebolo kde. Keď prišli prvé chladnejšie dni, zistili, že im chýba spoločnosť, že by chceli niečo, čo tu ešte nebolo. Pekné miesto pre svoj odpočinok, pre spoločnú hru detí, pretože ihrisko vychladlo.

Iste si mnohí pomysleli, že nemajú, čo robiť. Je to predsa materská dovolenka, takže akékoľvek vybočenie z reality starania sa o deti a domácnosť je trestuhodné. Ale týchto pár žien vedelo presne, čo chce.

Zložili sa zo svojej smiešnej materskej vtedy ešte po 100 korún a založili si materské centrum. Dostalo sa im podpory od mesta, základnej i materskej školy. Nebolo to jednoduché. Prejsť všetky tie papierovačky, vypisovanie žiadostí. Učiť sa zodpovednosti, riadeniu... Nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti, ktoré mnohé z nich využili hneď po ukončení MD vo svojej profesii.

Dnes má „naše“ Materské centrum LIPKA, krásnych 5 rokov. Vystriedalo sa v ňom mnoho žien, detí, priateľov... Vymenilo priestory za krajšie a väčšie a stále sa zveľaďuje.

A je to úžasné. Netreba vždy len hovoriť o tom, čo by sa dalo, malo a mohlo. Treba „chytiť vietor“ do vlastných rúk a spraviť niečo pre seba i pre iných. Viem, že tam kdesi, žije mnoho žien, ktoré sa cítia na tej svojej materskej dovolenke osamotené. Chceli by sa stretávať, ale nemajú kde a ako. Preto vravím: Skúste to! Určite to dokážete, tak ako my. Bude to obohatenie pre vás i vaše okolie. Držím vám palce a prajem nášmu centru veľa, veľa ďalších rokov...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Na slovenskom politickom cintoríne je tlačenica. Ako vôbec začať?

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave.

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?