Vážení, vzdala som to...

Autor: Veronika Árendášová | 4.9.2011 o 8:24 | Karma článku: 18,09 | Prečítané:  9367x

  Po troch dňoch štúdia štátneho vzdelávacieho programu, predlohy učebných osnov, starých učebníc, rátania dní, hodín, priznávam... vytvoriť časovo-tematický plán z matematiky reformného ročníka bez príslušnej učebnice jednoducho neviem.  

 

Keď už docielim rozvrhnutie jednotlivých tém, nesedia mi počty hodín okruhov. Keď sedia okruhy, kalendár nepustí. Keď sedia hodiny, zisťujem, že tematické celky sa nestriedajú, čo nadobúda dojem jednotvárnosti.

Chyba je samozrejme vo mne. Jednoducho, bez knihy som debil. Veď by to bolo primitívne pracovať s knihou matematiky pre štvrtý ročník. Začala som učiť v adrenalínovej dobe, kedy skôr, ako sa pustím do samotného učenia, musím napísať román. Román k mojej budúcej činnosti.

Bolo by príliš jednoduché dať na stránku www.statpedu.sk predlohu takého časovo-tematického plánu, ktorý by spĺňal všetky náležistosti. Pravda, asi by som sa pred začiatkom školského roka unudila k smrti.

A tak skôr, ako začnem rozmýšľať, ako budem učiť Vaše deti, uvažujem nad tým, ako naplním nádobu tejto nechutnej byrokracie.

Je vlastne isté, že bez knihy budem odkázaná na kopírku, kancelársky papier, svoju fantáziu a neskutočne veľa voľného času.

A výsledkom bude možno nová kniha matematiky. Možno predbehnem aj samotné vydavateľstvo. Veď koniec školského roka je tu čo nevidieť.

Rozdiel je samozrejmý. Ostanem bez príslušného honorára.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

DOMOV

Uhrík z ĽSNS mieri na nitrianskeho župana, extrémisti môžu uspieť

Ak prejdú jednokolové voľby, šance stúpnu.

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Radikáli nemajú veľkú šancu ubrániť sa.


Už ste čítali?